Stymulatory tkankowe - Cosmomedica

Stymulatory tkankowe - Nucleofill, Profhilo, Sunekos 200, Sunekos 1200, Lumi Eyes, Linerase

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie i kosmetologii preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Stymulatory tkankowe zmuszają komórki do odbudowy tkanek. Wymuszenie większego tempa regeneracji tkanek, w tym skóry i tkanki podskórnej, głównie poprzez zwiększenie produkcji własnego kolagenu, odbywa się w miejscu podania stymulatora tkankowego. Preparaty należące do stymulatorów tkankowych są bardzo pomocne i efektywne w zwalczaniu różnych defektów skórnych, jak i w zapobieganiu starzenia.

Nucleofill

Nucleofill to nowoczesny preparat zawierający polinukleotydy do głębokiej odbudowy i biorestrukturyzacji skóry. Metoda działania polinukleotydów opiera się na trzech mechanizmach:
• liftingu (zagęszczenie i napięcie skóry)
• antyoksydacji
• intensywnym nawilżeniu
Nucleofill wprowadza skórę w proces biostymulacji, powodując regeneracje tkanki, czego efektem jest zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające wpłynie wyraźnie na odmłodzenie skóry, która jednocześnie stanie się promienna. Poprawi koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną spłyceniu. Preparat dedykowany jest dla osób, które zauważą u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, dla skór pozbawionych blasku i wymagających dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny.

Profhilo®

Profhilo® jest to wysoce jednorodny produkt, jeden z najbezpieczniejszych wykorzystywanych do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który przeciwdziała wiotczeniu i starzeniu się skóry. Ta innowacyjna formuła została stworzona na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, stanowiącego główny składnik nawilżający i odnawiający nasze komórki. Profhilo® głęboko nawilża, przeciwdziała zwiotczeniu i utracie objętości skóry, pozwalając na całkowitą odbudowę tkanek zniszczonych procesami starzenia, odżywia komórki i przywraca kontur i jędrność skóry twarzy na długi czas. Dzięki budowie molekularnej po Profhilo® nie powstają siniaki i stwardnienia.
Produkt jest stabilizowany termicznie, w przeciwieństwie do powszechnie używanych wypełniaczy. Wyeliminowanie z preparatu składników chemicznych skutkuje tym, że pacjent nie jest narażony na uczulenia i podrażnienia skóry, co jest jedną z najważniejszych zalet.

Sunekos 200/1200

Sunekos to preparat o opatentowanej formule, służący do regeneracji macierzy międzykomórkowej w procesie biogenezy skóry. Uzyskano go dzięki połączeniu cząsteczek kwasu hialuronowego i aminokwasów (glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-walina, L-alanina). Połączenie kwasu hialuronowego oraz aminokwasów stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. Walina i lizyna umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny.
Wyjątkowość preparatu polega także szerokim spektrum pobudzenia tkanek, czego efektem jest nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy.
Istnieją 2 rodzaje produktu:

Sunekos 200 – dedykowany dla młodszych pacjentów, z mniej widocznymi oznakami starzenia skóry,
Sunekos 1200 – dedykowany dla pacjentów z widocznymi oznakami starzenia skóry.
Zabieg Sunekos można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry, należy jednak zwrócić uwagę na to, że efekty podczas stosowania profilaktycznego, są dużo lepsze, niż zabiegi u osób w zaawansowanym stadium procesu starzenia skóry.

Lumi Eyes

Lumi Eyes to wysokiej jakości produkt do iniekcji okolicy oka, naprawiający uszkodzenia skóry właściwej za pomocą materiału regenerującego tkanki. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów pozyskiwanych z oczyszczonego DNA z mleczka łososia.
Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia okolicy oka, dodatkowo wypełnia dolinę łez, poprawia elastyczność skóry, niweluje zmarszczki wokół oczu. Charakteryzuje go efekt wypełnienia, ale bez skutków ubocznych w postaci obrzęku limfatycznego.
Lumi eyes to najlepsze rozwiązanie dla szybkiej i spektakularnej poprawy okolicy oka.

Linerase

Atelokolagen LINERASE jest innowacyjną terapią z zakresu medycyny estetycznej, która silnie regeneruje i odbudowuje skórę, przywraca jej gęstość, sprężystość i elastyczność, wygładza zmarszczki, redukuje wiotkość, dobrze sprawdza się również w terapii rozstępów i blizn zanikowych. Jest to biomateriał całkowicie niealergizujący, biozgodny i biodegradowalny.
Atelokolagen LINERASE poprzez swoją bioaktywność intensywnie i wysoce skutecznie stymuluje produkcję nowych fibroblastów i włókien kolagenowych, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Dzięki terapii skóra staje się wyraźnie odmłodzona.

EFEKTY PO ZABIEGU:

 • wymodelowany owal twarzy
 • redukcja „chomików” i wysmuklenie rysów twarzy
 • silne napięcie skóry
 • wygładzenie zmarszczek
 • głębokie nawilżenie skóry

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • choroby autoimmunologiczne
 • ciąża i okres laktacji
 • cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • nowotwory
 • aktywna opryszczka
 • stosowanie leków przeciwzapalnych

Przed zabiegiem zalecamy umówić konsultacje, by określić czy jest to odpowiednia metoda leczenia w danym przypadku
W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.