Makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi to zabieg estetyczny polegający na wprowadzeniu pigmentu w górne warstwy skóry w celu nadania brwiom pożądanego kształtu, koloru i intensywności na długi czas. Technika ta jest często porównywana do tatuażu, jednak pigment nie jest wprowadzany tak głęboko, co sprawia, że efekt jest bardziej subtelny i z czasem zanika.
Metoda pudrowa (zwana również ombre) to technika, która polega na delikatnym cieniowaniu brwi, tak aby uzyskać efekt miękkości i naturalnego wyglądu. Proces ten wykonuje się przy użyciu specjalnej maszyny, która wprowadza pigment w górną warstwę skóry za pomocą mikronakłuć. Efekt końcowy przypomina delikatnie nałożony cień do brwi lub hennę, z bardziej intensywnym kolorem u nasady brwi i stopniowo jaśniejszym przy ich końcach, co tworzy efekt ombre.
Zaletą tej metody jest możliwość dostosowania intensywności i koloru pigmentu do indywidualnych preferencji, a efekt utrzymuje się zwykle od 1 do 2 lat, w zależności od rodzaju skóry, dobranego pigmentu i pielęgnacji.
Makijaż permanentny brwi składa się z kilku kluczowych etapów, które mają na celu zapewnienie precyzyjnego efektu i trwałości. Oto główne etapy zabiegu:
1.Konsultacja
- Przed zabiegiem przeprowadza się konsultację, podczas której specjalista omawia z klientem oczekiwania co do kształtu, koloru i intensywności brwi. Ocenia również typ skóry, stan zdrowia oraz omawia ewentualne przeciwwskazania.
2.Projektowanie kształtu brwi
- Na tym etapie wyrysowywany zostaje na skórze wstępny kształt za pomocą kredki lub specjalnego markera. Klientka ma możliwość zobaczenia, jak będą wyglądały jej brwi po zabiegu i wprowadzenia ewentualnych poprawek.
- Kształt brwi jest dostosowywany do proporcji twarzy, preferencji klientki i naturalnego układu brwi.
3.Dobór koloru pigmentu
- Wybierany jest pigment, który najlepiej pasuje do karnacji, koloru włosów i naturalnych brwi klientki. Specjalista dobiera kolor tak, aby wyglądał jak najbardziej naturalnie.
4.Właściwy zabieg pigmentacji
- Na tym etapie specjalista przystępuje do aplikacji pigmentu za pomocą urządzenia z mikroigłą. Pigment jest wprowadzany w górne warstwy skóry, zgodnie z wcześniej zaprojektowanym kształtem.
5.Znieczulenie
- Aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu, na obszar brwi nakłada się miejscowe znieczulenie w formie żelu.
6.Zakończenie i instrukcje pielęgnacyjne
- Po zakończeniu zabiegu brwi mogą być nieco ciemniejsze i bardziej intensywne niż docelowo, ale w ciągu kilku dni kolor stopniowo blednie.
- Klientka otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu. Zazwyczaj obejmują one unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, sauny, solarium, a także stosowanie odpowiednich środków nawilżających.
7. Zabieg korekcyjny
- Po 6-8 tygodniach zalecana jest korekta, która pozwala na uzupełnienie pigmentu tam, gdzie nie został równomiernie przyjęty oraz ewentualne poprawki w kształcie lub intensywności koloru.
- Efekt końcowy staje się widoczny po pełnym wygojeniu, które trwa zwykle około 4 tygodni. Makijaż permanentny brwi może utrzymywać się od 1 do 2 lat, po czym można wykonać zabieg odświeżający.
EFEKTY PO ZABIEGU
- Naturalny, miękki wygląd brwi z efektem cieniowania (ombre)
- Poprawa i wyrównanie kształtu brwi
- Trwałość efektu od 1,5 do 2 lat
- Optyczne zagęszczenie brwi, idealne dla osób z rzadkimi brwiami
- Brak konieczności codziennego malowania brwi
- Dopasowanie intensywności i koloru pigmentu do indywidualnych preferencji
- Wyraźniejszy, zdefiniowany wygląd twarzy
- Subtelny, naturalny efekt po wygojeniu
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Cukrzyca, padaczka (przy leczeniu i uregulowanym stanie – tak, ale wymagane jest poinformowanie specjalisty),
- Choroba nowotworowa (jeżeli przebyta – 5 lat od wyleczenia),
- Choroby autoimmunologiczne w fazach ostrych (Hashimoto, RZS, łuszczyca, AZS),
- Ciąża i okres karmienia piersią,
- Miesiączka (ryzyko większej bolesności zabiegu i gorszej regeneracji skóry po zabiegu),
- Infekcja wirusowa, bakteryjna i grzybicza np. aktywna opryszczka, zakażenie wirusem HIV,
- Żółtaczka
- Gorączka, stan zapalny ucha, zapalenie spojówki, stan zapalny zęba, inne aktywne stany zapalne toczące się w organizmie,
- Przyjmowanie leków sterydowych,
- Zmiany alergiczne, uszkodzona skóra w miejscu wykonywanego zabiegu,
- Zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych – nie jest to bezpośrednim przeciwwskazaniem, ale koniecznym jest odstawienie leków na 24h przed planowanym zabiegiem np. Aspiryna, Acard,
- Przyjmowanie preparatów doustnych pochodnych izotretinoiny (min. 6 miesięcy od zakończenia kuracji),
- Stosowanie odżywek do brwi i rzęs (rozszerzają naczynia krwionośnych, czego skutkiem może być zwiększone ryzyko rozlania pigmentu w skórze).
W celu uzyskania informacji odnośnie zaleceń przedzabiegowych i pozabiegowych prosimy o kontakt telefoniczny. Przed zabiegiem zalecamy umówić konsultacje, by określić czy jest to odpowiednia metoda leczenia w danym przypadku
W przypadku dodatkowych pytań służymy pomocą.